Projekty

Legendy Pomorskie

(Gdańsk 2015)

W ramach Festiwalu „Czytanie Pomorza. Korzenie”

Warsztaty literackie, na których dzieci napisały teksty –  stały się one podstawą do stworzenia krótkiego słuchowiska, włączonego do widowiska multimedialnego autorstwa Daniela Odiji i Marcina Dymitera, pt. „Legendy Pomorskie”. Premiera widowiska odbyła się 27.10.2015 w kościele św. Jana.  Wzięli w n im udział muzycy, artyści audiowizualni oraz aktor – Adam Ferency.

Słuchaj uchem

(Słupsk 2010)

Projekt finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zrealizowany przez Słupski Ośrodek Kultury.

W ramach projektu zaprezentowano cykl słuchowisk, prezentowanych na żywo, autorstwa Daniela Odiji i Marcina Dymitera (z towarzyszeniem zaproszonych muzyków). Pisarz i muzyk zaprezentowali 4 słuchowiska oparte na klasyce literatury polskiej i zagranicznej:

  • Bohumil Hrabal „Pociągi pod specjalnym nadzorem”
  • Stanisław Lem „Bajki robotów”
  • Polska poezja metafizyczna
  • Bruno Schulz – „Sklepy cynamonowe”

Projekt zakończyły kilkudniowe warsztaty z młodzieżą gimnazjalna i licealną (prowadzenie: Daniel Odija, Marcin Dymiter, Mirosław Baka), efektem których było słuchowisko prezentowane na żywo, pt: „Sztuka hałasu” na podst. tekstu Luigiego Russolo.  

Ruchomy pamiętnik

(Słupsk 2010)

Projekt finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach projektu powstały trzy publikacje książkowe, słuchowisko zawierające wspomnienia powojenne pierwszych słupszczan oraz artystyczny film wideo

Linie północne

2009

Płyta z nagraniami Daniela Odiji (głos, słowa) i Marcina Dymitera (muzyka). W nagraniach zostały wykorzystane fragmenty powieści „Kronika umarłych” (nominacja NIKE 2011).